Psie sprawy

10 rzeczy bez których nasz pupil nie może żyć!

Decydując się na zakup lub przygarnięcie psa warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Zwierzątko posiada przecież swoje uczucia i potrzeby. Pamiętajmy, że decyzja o nabyciu psa jest decyzją na wiele lat! Aby zapewnić naszemu zwierzakowi godne życie powinniśmy więc spełnić kilka warunków, które zapewnią mu komfort. Co zatem powinien otrzymać nasz pies? Oto lista najistotniejszych rzeczy:

  1. Jedzenie i picie.

Posiadając psa ważne jest aby zapewnić mu odpowiednie jedzenie, które zaspokoi jego zapotrzebowanie na białko oraz witaminy i minerały. Dobrze jest zatem poświęcić nieco uwagi podczas wyboru karmy dla naszego pupila. Ważny jest nie tylko smak, ale zawartość! Dbajmy tez o to aby nasz czworonóg miał zawsze miskę czystej i świeżej wody!

  1. Legowisko dla psa

Miejsce odpoczynku jest istotne dla wszystkich zwierzątek. Legowisko powinno być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru i dosyć wygodne. Utrzymujmy je w czystości – jednak bez przesady – pies musi się czuć jak u siebie! Zadbajmy też o to aby umieścić legowisko w możliwie spokojnym i cichym miejscu – tak aby zadbać o jakość wypoczynku naszego psa.

  1. Spacery

Ta forma aktywności dla psa jest ważna szczególnie kiedy nie posiadamy ogrodu, w którym pupil mógłby pobiegać. Pamiętajmy o regularnym wyprowadzaniu psa – z pewnością odwdzięczy się on dobrym zachowaniem!

  1. Wspólne spędzanie czasu

Każdy czworonóg potrzebuje uwagi i miłości swojego właściciela. Porcja głaskania z pewnością sprawi, że poczuje się lepiej!

  1. Zdrowie

Zwierzak powinien być szczepiony, a w razie potrzeby pokazany lekarzowi weterynarii. Dbajmy też o to aby w okresie od wiosny do jesieni używać środków na kleszcze. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

  1. Higiena

Warto od czasu do czasu wykąpać naszego pupila oraz odpowiednio zadbać o jego sierść. W razie potrzeby użyjmy szamponu przeciw pchłom.

  1. Ciepło

W przypadku kiedy nasz piesek żyje w ogrodzie, zapewnijmy mu ciepłą budę. Warto umieścić w niej gąbki czy też inne ocieplające elementy – tak zabezpieczone zwierze przetrwa nawet niskie temperatury.

  1. Kontakty społeczne z innymi psami

To dość istotna sprawa. Psy na ogół lubią bawić się z innymi osobnikami i znacząco wpływa to na ich prawidłowy rozwój i samopoczucie. Zapewnijmy więc naszemu pupilowi spotkanie z innym psem – przynajmniej od czasu do czasu!

  1. Poznawanie terenu

Pies lubi poznawać nowe tereny – znacząco poprawia to jego samopoczucie. Zabierzmy go więc na spacer, na działkę czy też do lasu – oczywiście nie zapominając o zabezpieczeniu od kleszczy!

  1. Aktywność fizyczna

Zabawa z piłką, patykiem lub innym gadżetem pozytywnie wpływa na psa i pozwala mu odreagować ewentualne frustracje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *